Winietki weselne
 

7. Winietki weselne, jak rozsadzić gości?

Złośliwe kłócące się ciotki, wujkowie patrzący na siebie spod oka. Wewnętrzne konflikty posiada niejedna z rodzin młodych. Jak posadzić zaproszone osoby by uzyskać luźną atmosferę przy stołach? Na pomoc przychodzą winietki. Wielu z Was uważa kartki z wydrukowanymi nazwiskami za wielkie zło i narzucanie odgórnego zdania rodzinie.

Zamieszanie w trakcie szukania swojego kartonika to jedyny minus podpisanych talerzyków. Ile razy zdarzyło się Wam siedzieć wśród obcych osób, z którymi dzieliła Was przepaść pokoleniowa? Sztuczne uśmiechy, problemy z nawiązaniem wspólnego tematu nie wpływają dobrze na samopoczucie zaproszonych.

Miejsce przy stołach powinno przypisywać się biorąc pod uwagę wiek, kontakty i więzy panujące w rodzinie. Samotne osoby przybyłe na przyjęcie umieśćcie w gronie przesympatycznych roześmianych ludzi tak, aby nie miały czasu i chęci na smutki. Pomyślcie o przybyłych najmłodszych. Warto zorganizować dla nich oddzielny stolik. Dzieci w swoim gronie będą czuły się najlepiej.

Pan Młody zajmuje miejsce po lewej stronie, Panna Młoda po prawej. Tak też usadzamy wszystkich gości weselnych - na przemian kobiety i mężczyźni.

 

Kobiety po prawej, mężczyźni po lewej stronie. Nigdy nie rozdzielajcie par. Pomylenie osób towarzyszących negatywnie odbija się na zadowoleniu gości. jeśli na weselu jest kilka stołów, najlepiej zorganizować je tak, aby przybyli siedzieli rozmieszczeni wiekowo. Młodsza część rodziny powinna siedzieć razem, natomiast przy innym stole starsze osoby z rodziny.

Tradycje mówi, że osoby siedzące przy stole z młodymi są wyróżnione na tle rodziny. Można unikać stereotypów i przy nowożeńcach umieścić świadków wraz z osobami towarzyszącymi.

Winietki oprócz roli przypisywania są też elementem dekoracyjnym. Małe kartoniki można zamówić w srebrno-złotych barwach na eleganckim zdobionym papierze. Wskazane jest, aby Państwo Młodzi, jeśli to możliwe zajęli miejsce przodem do wszystkich gości weselnych.

Udane wesele to setki szczegółów, nad którymi jeszcze wiele razy będziecie rozmyślać, zmieniać, skreślać. Warto nie zapomnieć o układzie stolików i odpowiednim rozmieszczeniu przy nich gości.

 
 
Strona główna      Wielkopolska     Porady weselne      Tradycje weselne      Zareklamuj się      Kontakt