Sala weselna
 

3. Sala weselna, czym się kierować przy wyborze?

Rynek ofert lokali weselnych jest ogromny i zróżnicowany cenowo w zależności od miejsca, wielkości pomieszczeń i wystroju.

Przy wyborze miejsca najważniejszej imprezy życia musimy skupić się na zapewnieniu komfortu przybyłym osobom. Odrapane ściany, lamperie, okładziny pcv to już przeszłość. Goście lubią odrobinę luksusu i nienaganną czystość.

Podział domu weselnego na więcej niż dwie odrębne sale to niezbyt trafny wybór. Brak kontaktu wzrokowego zespołu muzycznego z gośćmi przy stołach utrudnia prowadzenie wielu zabaw integracyjnych. Zapraszamy do tańca, czyli badamy grunt pod nogami. Parkiet powinien być stabilny, niepowodujący nadmiernego ślizgania się nóg. Przecież nie chcemy mieć na sumieniu wypadku losowego teściowej. Ilość miejsca pozostawionego do tańca powinna wystarczyć na pomieszczenie minimum 70 procent zaproszonych gości, nikt nie lubi ścisku i braku swobody. Weźmy pod uwagę, że w czasie trwania wesela nie wszystkie pary znajdują się na parkiecie, pozostałą powierzchnię możemy zagospodarować np. drink barem.

Miło by właściciele udostępnili młodym pokój na poprawki ubioru, złożenie podarunków i krótki odpoczynek.

 

Kawa czy herbata powinna być dostępna przez cały czas trwania wesela, najlepiej na stoliku samoobsługowym.

Goście pragnący zaczerpnąć świeżego powietrza po kolejnym toaście, tuż u wyjścia z głównych drzwi napotykają ruchliwą ulicę, nie ma miejsca dla palących? Wybierz się na krótki spacer dookoła budynku, zapytaj gospodarzy, czy w trakcie trwania wesela na teren nie dostaną się osoby trzecie lub przypadkowi gapie. Jeśli lokal nie posiada ogródka poproś o udostępnienie tarasu dla osób palących, których nie brakuje na żadnej imprezie.

Grzechem głównych wielu narzeczonych jest kierowanie się ceną. Niska nie oznacza korzystna. Często w umowach przedsiębiorcy ukrywają dodatkowe koszty w postaci opłaty za każdą dodatkowo wydaną szklankę gorącego napoju, korzystania gości z drink baru, wydania alkoholu, nadgodzin pracy obsługi itp.

Wybierając salę nie kieruj się wpływem impulsu i zachwytu a możliwościami organizacyjnymi i komfortem gości.

 
 
Strona główna      Wielkopolska     Porady weselne      Tradycje weselne      Zareklamuj się      Kontakt