Porady weselne
 

Artykuły z poradami


Spis treści

1. Termin ślubu

2. Buty - ładne czy wygodne?

3. Sala weselna, czym się kierować przy wyborze?

4. Catering czy kucharka?

5. Orkiestra czy DJ?

6. Menu weselne, czyli czym nakarmić gości.

7. Winietki weselne, jak rozsadzić gości?

8. Jak uatrakcyjnić wesele?

9. Jak zorganizować podziękowania dla rodziców?

10. Gdzie przechowywać pieniądze weselne?

11. Poprawiny organizować czy nie?

12. Jak obniżyć koszty wesela?

 

1. Termin ślubu

Przepisy stanu cywilnego wyznaczają miesięczny okres od złożenia dokumentów do zawarcia związku. Zasady kościelne mówią o czterech niedzielach, w czasie których powinny być wywieszone zapowiedzi o ślubie. Dobrze jest jednak planować wesele już około pół roku wcześniej. W zależności od natężenia organizacji przyjęć w różnych miesiącach i dostępności w związku z tym terminów w kościołach i lokalach może okazać się konieczne rozpoczęcie planowania ślubu i wesela już rok lub półtora roku wcześniej.


2. Buty - ładne czy wygodne?

Wybierając obuwie trzeba pamiętać, że nie tylko ma ono pasować do reszty stroju. Przede wszystkim musi być ono wygodne, gdyż Panna Młoda będzie musiała przetańczyć w nim całą noc. Dobrze jest zaopatrzyć się w dwie pary butów. Jedna para posłuży na ślub kościelny i cywilny a druga na wesele. O ile pierwsza para może być niekoniecznie wygodna, ale za to bardzo elegancka i na wysokim obcasie. Druga para butów powinna być wybrana przede wszystkim pod kątem komfortu. Obydwie pary oczywiście mogą różnić się od siebie ale powinny dobrze się prezentować i być w tym samym kolorze lub odcieniu co suknia ślubna.

 
 
Strona główna      Wielkopolska     Porady weselne      Tradycje weselne      Zareklamuj się      Kontakt
 

Porady weselne:

Postaramy się tutaj możliwie najbardziej zwięźle odpowiedzieć na pytania, które często pojawiają się przy okazji organizacji ślubu i wesela. Porady dotyczące tradycji, zwyczajów, ubioru. Jeśli szukacie odpowiedzi na pytania związane z organizacją Waszego ślubu i wesela, potrzebujecie porady lub po prostu nie jesteście czegoś pewni, piszcie do nas. Być może wspólnymi siłami uda nam się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Zapraszamy!