Poprawiny
 

11. Poprawiny organizować czy nie?

Wspaniale jest dzielić swoje szczęście z najbliższymi. Wszyscy chcielibyśmy zachować te chwile jak najdłużej. Wielu zaproszonych gości przyjeżdża z odległych regionów kraju. Warto zastanowić się czy nie przedłużyć imprezy weselnej i nie ugościć najbliższych następnego dnia.

Planując poprawiny weźmy pod uwagę możliwą ilość osób. Zabawa w sali czy impreza przeniesiona do domu? Większość hoteli i lokali poprawiny traktuje jako otwarcie nowego zlecenia. Ponosimy opłatę za miejscówkę. Warto w tym wypadku negocjować ceny.

Podgrzewane jedzenie, o ile będzie dobrze przechowywane, można podać następnego dnia. Trudniej będzie jednak przechować większą ilość potraw w domowej lodówce. W takim przypadku jedzenie nie zachowa identycznych walorów smakowych jak poprzedniego dnia. Polecamy wobec tego gorące potrawy dostarczone przez catering.

Klasyczne poprawiny do późnej nocy odchodzą w zapomnienie. Zdecyduj się na obiad, kawę, ciasto. Goście mają przed sobą wielokilometrową drogę powrotną.

Poprawiny wcale nie musza być urządzane w lokalu. Radzimy złapać łyk świeżego powietrza. Ogródki przy lokalach z grillem, parasolami wśród drzew wzmagają

 

apetyt.

Jeszcze przed zaproszeniem gości na przedłużoną zabawę przygotuj się na organizację noclegu. Jeśli nie posiadasz odpowiedniej ilości miejsc noclegowych w domu, zapytaj o ofertę noclegową gospodarza sali weselnej.

Niezadowolony z wygórowanych cen? Wybierz inną alternatywę. Wręcz zaproszonym mapki dojazdu i numer telefonu firmy oferującej pokoje noclegowe. Dla niewielkiej ilości tzw. niezatapialnych przygotuj poczęstunek w domu. Nie ma jak domowa kuchnia mamy. Byle by małżonka nie była zazdrosna.

Nie można oceniać wartości szczęścia w złotówkach. Poprawiny stawiają nam wymogi i koszty. Rozpoczyna się życie małżeńskie,  w którym przez długi czas zapracowani młodzi mogą nie znaleźć czasu na podarowanie ciepłych słów i uśmiechu bliskim.

 
 
Strona główna      Wielkopolska     Porady weselne      Tradycje weselne      Zareklamuj się      Kontakt