Podziękowania
 

9. Jak zorganizować podziękowania dla rodziców?

Miłości i pomocy rodziców często nie da się wyrazić w jednej piosence. To oni zawsze podnosili nas gdy upadaliśmy. Cierpliwość i trud w pełni docenimy kiedy sami zdecydujemy się na swoje potomstwo.

Klasyczne podziękowania z muzyką i kwiatami spełniają całkowicie swoją rolę. Czyż rodzice nie są tradycjonalistami? Nie szukajmy egzotycznych tańców, zabaw z udziałem rodziców. To nie zostanie odebrane przychylnie przez gości i nie spełni roli przekazu ciepłych słów.

Najczęściej wybieranym utworem do tańca w sześcioro jest "Cudownych Rodziców Mam", spotkaliśmy się także z wykonaniami ballady "Noce i Dnie", "Radość najpiękniejszych lat" Natalii Kukulskiej i Anny Jantar, "Walc dla rodziców" Bayer Full, Madonna "Mother and Father".

Symbolikę tradycji życzeń podkreślą na pewno kosze kwiatów wręczone rodzicom, radzimy dodać do nich niewielki drobiazg, np. kieliszki z grawerowanymi imionami, dołączyć zdobioną kartkę z dedykacją. Pragniesz wywołać łzy szczęścia u kochanych osób, poświęć trochę czasu i przygotuj album zawierający zbiór zdjęć z lat dzieciństwa i dorastania, dołącz życzenia i podziękowania. Gwarantujemy, że rodzice będą przez wiele lat wracać myślami do przeszłości

 

przeglądając fotografie.

W zachodnich tradycjach spotyka się autorskie wykonania piosenek przez młodą parę jako forma podziękowania, ale czy wszyscy są tak uzdolnieni? Emocje i łzy wzruszenia powodują problemy z dykcją. Może się zdarzyć, że trzymając mikrofon w ręku zapomnimy tekstu recytowanego wiersza. Pozostawcie poezję poetom. Zwykłe słowo "dziękuję" w tym dniu znaczyć będzie więcej niż najpiękniejszy wiersz.

Niektórzy decydują się na podziękowanie wygłaszane przez wodzireja. Zastanów się czy nie zepsuje pięknej chwili i wywiąże się z dużego obowiązku. W ostateczności możemy przygotować prowadzącemu zabawę tekst na kartce do przeczytania.

"Miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy. Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość  w ręce i przenieść ją przez całe życie."

Radzimy nie rezygnować z podziękowań dla rodziców w czasie wesela. Łza w oku ojca, uśmiech mamy - czy jest piękniejszy prezent?

 
 
Strona główna      Wielkopolska     Porady weselne      Tradycje weselne      Zareklamuj się      Kontakt