Pieniądze weselne
 

10. Gdzie przechowywać pieniądze weselne?

Większość gości na rozpoczęcie nowej drogi życia decyduje się przekazać odpowiednią sumę pieniężną. Przysłowiowe koperty wręczane są małżonkom w różnym czasie. Pieniądze przekazywane są nie tylko przez żegnających się weselnych gości. Koperty otrzymujemy razem z kwiatami po sakramencie małżeństwa czy na zakończenie oczepin.

Zajęci toastami, zabawianiem gości, ciągle rozchwytywani młodzi pozostawiają prezenty na stole lud oddają obsłudze na przechowanie. Radzimy zachować szczególną ostrożność w przechowywaniu zgromadzonych środków. Często skumulowane datki tworzą gratkę dla niejednego złodzieja. Myślicie sobie - niedorzeczność, przecież myślę realnie, potrafię zadbać o wszystkie swoje sprawy. Dla młodych na weselu czas biegnie innym trybem. Godziny są minutami. Nowożeńcy, z którymi mieliśmy okazję rozmawiać okazywali się głodni, nie mając chwili wytchnienia na spróbowanie wykwintnych potraw.

Nie ufaj właścicielom sali weselnej, którzy zaoferują Ci klucz do bezpiecznego sejfu. Specjalny pokój tylko dla młodych zamykany na klucz też nie jest odpowiedni do przechowywania sporych sum pieniężnych. Skąd masz pewność, że klucz, który otrzymałeś jest jedynym?

 

Wewnętrzna kieszeń marynarki mężczyzny to oaza niedostępności? Doszyte kieszonki w sukni ślubnej? Nie popadajmy w skrajności. Wystarczy wybrać zaufaną osobę, świadka, rodziców by po przekazaniu pieniędzy i prezentów wynieśli je z sali weselnej do auta i bezpiecznie przetransportowali do domu.

Nie chcecie by bliscy tracili chwile wesela? Starajcie się pieniądze zgromadzone w hotelowym pokoju zabezpieczyć własną skrytką z kluczykiem. Jeśli wesele odbywa się w hotelu można skorzystać z prawa depozytu gotówki i rzeczy wartościowych. W takim wypadku według prawa hotelowego recepcjonista ma obowiązek wypisania pokwitowania za pozostawioną pod opieką kwotę.

Niezależnie jaki środek ostrożności przyjmiecie, nie trzymajcie pieniędzy przy sobie. Po wspaniałej zabawie przychodzi czas na wywiązanie się ze zobowiązań, nie życzymy nikomu rozczarowań.

 
 
Strona główna      Wielkopolska     Porady weselne      Tradycje weselne      Zareklamuj się      Kontakt