Muzyka na wesele
 

5. Orkiestra czy DJ?

Organizując przyjęcie weselne wiele par staje przed tym dylematem. Oprawę muzyczną dostosujmy do potrzeb i gustów gości, aby zapewnić im jak najlepszą zabawę. Pomińmy swoje upodobania muzyczne. Kluczowym czynnikiem jest średni wiek bawiących się osób i najczęściej cena.

Całonocny koszt wynajęcia DJ'a waha się od 600 do 2000 zł. Natomiast orkiestra za usługę zażyczy sobie od 2000 do nawet 10000 zł, choć górny pułap wynagrodzenia życzą sobie profesjonalne zespoły muzyczne.

W tematyce muzycznej ciężko będzie trafić nam dobrą radą w Państwa indywidualne gusta, przedstawimy plusy i minusy, wybór należy do młodych. Orkiestra gra najczęściej muzykę na żywo, mimo że niektóre utwory odbiegają wokalem i brzmieniem od oryginałów, wygląda to bardzo efektownie. Zespół przez oryginalność aranżacji piosenek potrafi porwać do tańca najbardziej zasiedziałych, dostosować rytm do wymagań parkietu. Panowie z orkiestry ubrani w kolorowe kubraczki mogą prowadzić zabawę podczas posiłków przy stołach, zachęcając najbliższych do wspólnego śpiewania. Minusem dla wielu nowożeńców może wydawać się brak anglojęzycznych utworów, bądź pozostawiający niesmak poziom ich

 

wykonania.

Za prowadzeniem zabawy przez DJ'a przemawia oryginalność piosenek płynących z głośników, mniejsze koszty wyżywienia - płacimy tylko za jedno dodatkowe miejsce przy stoliku. Warto upewnić się czy osoba odpowiedzialna za oprawę muzyczną będzie zarazem wodzirejem zapraszającym gości do tańca. W repertuarze nie znajdziemy polskich tekstów piosenek śpiewanych pod anglojęzyczny podkład muzyczny. DJ'je posiadają profesjonalny sprzęt, oświetlenie przystosowują do rytmu puszczanych utworów.

Podarte dżinsy, czarna koszulka wodzireja to niedorzeczność. Przy podpisywaniu umowy dołączcie punkt o obowiązku galowego ubioru.

Niezależnie jaką oprawę muzyczną wesela wybierzecie zapytajcie o referencje, zapoznajcie się z przekazanymi materiałami.

Nie ma wesela bez parkietu i tańca. Życzymy by Wasza noc była chwalona przez wszystkich zgromadzonych na sali!

 
 
Strona główna      Wielkopolska     Porady weselne      Tradycje weselne      Zareklamuj się      Kontakt