Wielkopolska - miejsce na wesele
 

Wielkopolska - opis regionu


Wielkopolska jest jednym z największych i najprężniej rozwijających się regionów w Polsce. Również branża weselna jest tutaj dobrze rozwinięta. Regularnie odbywają się targi weselne. Liczne są firmy, które swą działalność powiązały z obsługą ślubno-weselną. Miejsca na wesele z pewnością przypadną do gustu tak nowożeńcom jak i weselnikom. Jest tutaj wiele obiektów, które dają możliwość obcowania z przyrodą a jednocześnie umożliwiają korzystanie z dóbr cywilizacji. Zamki, dworki, kompleksy weselne, restauracje urzekają swą atmosferą. Otoczone malowniczą zielenią, położone w ciekawych miejscach nadają charakter organizowanym weselom.


Obcowanie z przyrodą, bliskość zabytków i wysoki standard dopełnia wyśmienita kuchnia. Wielkopolska znana jest z tradycji kulinarnej. Każdy chyba słyszał określenie "pyra poznańska". Określenie to wiąże się z tradycjami kuchennymi, które ukształtowały się w wieku dziewiętnastym. Wtedy to ziemniaki (kartofle, pyrki) i potrawy przyrządzane z ziemniaków i mąki stały się podstawą pożywienia. Mięsa i ryby jadano od święta.

 

Do najbardziej popularnych dań można zaliczyć zupę z ziemniaków (tzw. ślepe ryby lub rzadkie pyrki), pyry z gzikiem (białym serem ze śmietaną i cebulą lub szczypiorkiem), placki ziemniaczane (plyndze), kluski z ziemniaków krojone na ukos (szagówki, kopytka), okrągłe kluski z surowych ziemniaków (kulanki), pyzy drożdżowe na parze (parowce). Kaczka pieczona z jabłkami i suszonymi owocami, pyzami, sosem i czerwoną kapustą to tradycja stołów wielkopolski. Zasmakuje z pewnością nie tylko rodowitym Wielkopolanom.


W Wielkopolsce można znaleźć wiele miejsc do organizacji wesela. Większość z nich posiada w swoim menu tradycyjne dania kuchni regionalnej. W różnych regionach Wielkopolski można spotkać się jednak z różnymi nazwami tych samych potraw, sposób przygotowania i składniki pozostaną jednak bardzo podobne. Układając swoje menu warto skorzystać z tego, co oferuje kuchnia wielkopolska. Może ona stać się smacznym uzupełnieniem każdego menu weselnego.

 
 
Strona główna      Wielkopolska     Porady weselne      Tradycje weselne      Zareklamuj się      Kontakt
 

Zapraszamy do Wielkopolski!