Koszty wesela
 

12. Jak obniżyć koszty wesela?

Przeprowadziliście kalkulację kosztów, okazało się, że brak środków finansowych na opłatę niektórych weselnych zobowiązań, pomocna dłoń rodziców stała się bezradna. Nie rezygnujcie z wykwintności wesela. Szkopuł tkwi w szczegółach. Odpowiednio wystylizowany lokal nie wymaga balonów, szarf i innych podwieszanych dekoracji rodem z balu karnawałowego. Odstawmy w zapomnienie plany wynajęcia zabytkowego auta z czasów początku motoryzacji. Może okazać się, że w drodze z muzeum zawiódł a zleceniobiorca podstawia samochód, który zupełnie nie odpowiada naszym gustom. Rozejrzyjcie się dookoła, popytajcie znajomych, możliwe, że ktoś z rodziny posiada pojazd, który spełni rolę reprezentatywną.

Uzdolnienia manualne mile widziane. Czy nie jest satysfakcją wykonanie autorskich zaproszeń na ślub i wesele zamiast zlecać je drukarni? Satysfakcja gwarantowana. Niestety na takie operacje potrzebny jest czas.

Przejrzyjcie jeszcze raz listę gości. Nie kierujcie się stereotypami. Warto zadzwonić do zaproszonych, którzy nie potwierdzili swojego uczestnictwa w imprezie, być może nie mają możliwości przyjścia. Poproście gości o pozostawienie dzieci pod czyjąś opieką. Maluchy po kilku godzinach wojaży na

 

parkiecie stają się wyczerpane, zmuszając rodziców do przerwania zabawy. Wiele domów weselnych nie udziela zniżek dla dzieci, płacicie pełną cenę za miejscówkę.

Nie warto oszczędzać na komforcie i satysfakcji zaproszonej rodziny i znajomych. Zmniejszając ilość zimnych przystawek, ciast i owoców powodujemy pustostan stołów - odradzamy. Zrezygnujmy z dodatkowych opcji takich jak stół wiejski czy drink bar, nikt z zaproszonych nie będzie miał ku temu żalu, jeśli orkiestra porwie do tańca najbardziej zatwardziałych biesiadników.

Umiejętności i profesjonalizm jest w cenie. Amatorskie nagrania video i zdjęcia z kompaktowej cyfrówki wykona pierwsza lepsza osoba posiadająca standardowe multimedia. Światło, nasycenie to nie tylko podstawowe czynniki, liczy się doświadczenie i profesjonalizm. Niższe ceny na tle konkurencji mogą oznaczać zmniejszony popyt na kamerzystę czy fotografa, amatorom dziękujemy.

Do ograniczenia kosztów można dodać jeszcze ilość kwiatów, przybranie kościoła, wykorzystanie wypieków domowych. Mimo wszystko wydatków jest o stokroć więcej niż oszczędności. Ale czy warto odmówić sobie odrobiny luksusu w tym pięknym dniu? Na to pytanie musicie sami znaleźć odpowiedź.

 
 
Strona główna      Wielkopolska     Porady weselne      Tradycje weselne      Zareklamuj się      Kontakt