Catering na wesele
 

4. Catering czy kucharka?

Goście weselni to smakosze. Na pewno docenią Wasz wkład w przygotowanie potraw. Warto więc wybrać ofertę, która nie będzie tylko atrakcyjna cenowo, a zachowa wszelkie walory kulinarne.

Starsza pani w czepku, choć nikt nie neguje jej umiejętności i smaku przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie, choć przygotuje domowe potrawy to ich sposób podania często pozostawia wiele do życzenia. Zatrudnione kucharki korzystają z pomocy rodziny, wnuczków przy wydawaniu potraw i roznoszeniu na stoły weselne. Większość tzw. pomocników nie posiada umiejętności kelnerskich.

Wynajęta osoba, zajmująca się kuchnią, przedstawia nam długą listę składników, mięs, wędlin, dodatków spożywczych. Jest to duży ciężar i obowiązek nie tylko dla młodych ale i ich rodziców. Czy chcielibyście ostatni dzień przed ślubem spędzić w hipermarkecie zakreślając pozycje z kartki?

Radzimy uzgadniać wszystkie szczegóły współpracy od składników po sposób podania. Najlepiej wybrać ofertę, która zwolni nas z obowiązku samodzielnych zakupów. Być może usługa jest większym obciążeniem finansowym, ale ilość straconego czasu, przejazdów, telefonów, uzgodnień na ostatnią chwilę jest bardzo wyczerpująca.

 

Dlatego wielu młodych ludzi decyduje się na podpisanie umowy z firmą cateringową, która dostarcza potrawy i z rąk profesjonalnych kelnerów przekazuje dania gościom.

Większość przedsiębiorców oprócz standardowej oferty kulinarnej ubiera stoły weselne, wypożycza własne naczynia, sztućce i wiele innych elementów dekoracyjnych. Catering pisemnie gwarantuje świeżość wszystkich podanych potraw, nie ma prawa o nieświeżych sałatkach czy nieprzyjemnie pachnących galaretkach. Tort w trakcie transportu przechowywany jest w specjalnie zaprojektowanej lodówce aby składniki śmietanowo-kremowe nie uległy roztopieniu.

Dużym plusem jest brak zmartwień. Możemy być pewni, że wszyscy goście otrzymają pięknie udekorowane posiłki na czas. Nawet najlepsza kucharka jest tylko pozorną oszczędnością pieniężną, nieadekwatną do straconego czasu i sił.

Młodzi tuż przed najpiękniejszą imprezą życia powinni mieć chwilę aby zadbać o swój wizerunek i wygląd, a nie o brak kolejnej sałaty lodowej potrzebnej do przybrania półmisków.

 
 
Strona główna      Wielkopolska     Porady weselne      Tradycje weselne      Zareklamuj się      Kontakt